Обележен Светски дан здраве хране и хлеба

Светски дан здраве хране и хлеба  обележен је 16.9.2019. године у Прехрамбено-хемијској школи. Циљ пројекта је био да се промовишу здраве животне навике у исхрани, као и развој свести о правилном коришћењу намирница. За реализацију пројектног дана били су задужени ученици и наставници пекарске секције и секције Здрава исхранастил живота.

Ученици су сазнали шта је пожељно да буде заступљено, а шта треба свести на минимум или чак избацити из исхране.  Добили су и низ корисних информација о историјату хлеба, настанку Дана хлеба, као и врстама и значају завршног обликовања за пласирање пекарских производа на тржиште.

Компанија C&A је и ове године подржала кампању одрживе производње и потрошње, која пре свега има за циљ промоцију здраве исхране деце предшколског и школског узраста.