Предавање и изложба фотографија у ЕУ Инфо кутку

Еколошка организација „Зелени кључ“ у оквиру завршнице пројекта „Еко-еду караван“, 17.10.2019. године организовала је предавање о заштити животне средине у ЕУ Инфо кутку. Разговарало се о климатским променама, енергетској ефикасности, о значају зеленила, дрвећа и шума за квалитет животне средине.     Представници наше школе  на овом скупу били су ученици III3 и IV3, смер ТЗЖС, као и њихови наставници Д. Николић-Велков, Н. Бојовић и В. Ноцић.

Осим активног учешћа у разговору након предавања, ученици и наставници су имали прилику да погледају изложбу фотографија „Наше дрвеће и шуме – плућа планете“.

Овим активностима ученици унапређују еколошку свест, активизам и одговорност и продубљују знања о животној средини.