ЕРАЗМУС + ПРОЈЕКАТ

– МОБИЛНОСТ, НОВА ЗНАЊА И НОВА ИСКУСТВА –

У школској 2020/2021. години

Након поднесеног захтева за продужење трајања пројекта до краја фебруара наредне наставне године, уследио је позитиван одговор Фондације Темпус, чиме је продужење трајања пројекта и озваничено. Због актуелних епидемиолошких услова у вези са коронавирусом, процедура за избор учесника мобилности из редова ученика и наставника школе, у потпуности је обављена закључно са 27.11.2020. године на начин и по критеријумима предвиђеним предлогом пројекта и у складу са добијеном сагласношћу за мање измене на пројекту, које подразумевају укључивање ученика првог разреда и образовног профила хемијски лаборант, у процес избора кандидата из редова ученика.

Изабраним кандидатима из редова ученика и наставника организована је педагошка, језичка и културолошка припрема за предстојећу мобилност у Шпанији, а у складу са прихваћеним предлогом пројекта. Управа школе одлучила је да припреме започну педагошком припремом у виду два школска часа који су били одржани 20.и.21.5.2021. године. Језичка припрема биће обављена у последњој недељи маја и првој недељи јуна, а културолошка припрема у другој недељи јуна. Паралелно са припремама учесника, обављају се и консултације у вези са потписивањем уговора са партнерском организацијом из Севиље.

24.05.2021.